Degustace

Thajsko

Další degustace na téma Thajsko. Inspirace

Jih Itálie, Sicílie - degustační menu

V kuchyni Kalábrie a Sicílie je velice znát arabský vliv. Arabové přivezli sebou lilky a Italové si je velice oblíbili. Pěstují se zde citrusy, pomeranče.

zelený čtvrtek

Roláda z špenátové mouky s listovým špenátem. Náplň kozí sýr z Borotína, ředkvičky, jarní cibulka dip petržel, pistáciový olej

Šunková rolka s křenovou šlehačkou na okurkovém želé

Vrátili jsme se trochu v čase, ale zase je to lehké na přípravu

Houbový guláš s paprikami

Na říjen bylo na přání naplánováno italské menu – návrat na dovolenou. Ale protože jsem na chalupě nasbírala hrozné množství hub a představa krájení na sušení a vůně po celém bytě, tak jsem zkusila oslovit nahlášené strávníky, zda by si nechtěli dát houby

Květinové menu

Květen – to je květinové menu. Již loni jsem jedno pořádala a letos navazuji. Luční kvítí to je inspirace. Používám často kvítky na zdobení, vaření, zavařování. Květiny mi pomáhají dělat jídlo zábavnější, radostnější a hlavně barevnější.

Rybí polévka se šafránem

V mnoha rodinách v našich zeměpisných šířkách a délkách, se stále o rybě hovoří jen před Vánoci. Je to škoda, ryba by se zcela určitě měla dostat na náš stůl častěji. Proč? Důvodů je mnoho.

Rillettes z vepřového masa

Toto degustační menu bylo sestaveno na přání mé kamarádky pro její rodinu jako vánoční dárek. (Už u mě vše ochutnala a chtěla to dopřát i svým blízkým, což mě velice těší).

rýžové kuličkyv kokosu s mangovou omáčkou a ovocem

Už několik let zvu mého bratra s dětmi (no s dětmi 24 a 18 let) na Štěpána na oběd. Letos mě napadlo uvařit něco neobvyklého (což není nic složitého uvařit pro bráchu – toho překvapí všechno). Proto jsem se rozhodla pro thajskou kuchyni.

Nejnověšjí recepty
DOPORUČUJEME
Králík se švestkami
Maso

Králík se švestkami

Sušené švestky namočíme do alkoholu a přidáme vodu, aby byly potopené. Necháme odležet 24 hodin. Druhý den pokrájíme slaninu na proužky a společně s oloupanými celými

CELÝ RECEPT »
INSTAGRAM @poctivachut
FACEBOOK